Regulamin

Regulamin Szkoły Sztuk Walki Kung Fu "LUNG" Młodzieżowego Klubu Sportowego Kung Fu

Regulamin

I. Regulamin członkostwa

  1. Członkiem Szkoły Sztuk Walki Kung Fu „Lung” (zwanej dalej Szkołą) może zostać każda osoba, która wypełni deklarację członkowską. Osoby niepełnoletnie muszą dodatkowo uzyskać zgodę rodzica (opiekuna), który bierze odpowiedzialność za przestrzeganie przez dziecko regulaminu Szkoły.
  2. * Osoba niepełnoletnia musi w okresie do trzech miesięcy od rozpoczęcia zajęć dostarczyć orzeczenie lekarskie o stanie zdrowia umożliwiające uprawianie sportu kung fu / Wushu. Orzeczenie może wydać lekarz podstawowej opieki zdrowotnej na podstawie profilaktycznego badania lekarskiego (bilansu zdrowia), o którym mowa w wykazie świadczeń gwarantowanych z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej wydanym na podstawie art. 31d ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz. U. z 2018 r. poz. 1510, z późn. zm.2)), oraz posiadanej dokumentacji medycznej. Orzeczenie lekarskie ważne jest 12 miesięcy. Po tym okresie konieczne jest ponowne złożenie orzeczenia.
  3. Członkowie wnoszą opłaty za treningi zgodnie z obowiązującym w dniu wpłaty cennikiem. Wpłaty wnoszone są z góry za dany miesiąc kalendarzowy lub za poszczególny trening.
  4. Dokumentem potwierdzającym przynależność do Szkoły oraz uprawniającym do korzystania z usług Szkoły jest „Karta Opłat”. Karta jest imienna, a odstąpienie jej drugiej osobie powoduje unieważnienie karty.
  5. Osoby utalentowane oraz zainteresowane uczestnictwem w zawodach sportowych, mogą zostać członkami Młodzieżowego Klubu Sportowego Kung Fu, z którym Szkoła ściśle współpracuje. MKS Kung Fu jest członkiem Polskiego Związku Wushu i uczestniczy w rywalizacji sportowej organizowanej przez Związek.
  6. Zostając członkiem – zawodnikiem MKS Kung Fu dokonuje się wpłaty składki członkowskiej zamiast opłaty za zajęcia. Składka członkowska jest tej samej wysokości co opłata miesięczna w Szkole.

II. Regulamin uczestnictwa w zajęciach i korzystania z szatni

  1. Z szatni męskiej oraz damskiej korzystać mogą jedynie Członkowie Szkoły odpowiedniej płci. Jeśli dziecko wymaga pomocy przy przebieraniu się, może mu towarzyszyć rodzic (opiekun) tej samej płci, po uprzednim wpisaniu się danego dnia na listę w recepcji Szkoły.
  2. Uczestnicy zajęć zobowiązani są przychodzić na zajęcia punktualnie. Osoby spóźniające się stają w drzwiach i czekają w milczeniu na decyzję prowadzącego.
  3. Uczestnicy zajęć zorganizowanych przebywają na sali treningowej tylko w obecności instruktora. W czasie treningu ćwiczący muszą być zdyscyplinowani. Nie można samowolnie wykonywać żadnych ćwiczeń, zmieniać miejsce, rozmawiać. Ćwiczących obowiązuje rozsądek i poszanowanie zdrowia swego oraz innych uczestników zajęć.
  4. Szkoła nie bierze odpowiedzialności za osoby, które samodzielnie wykonują ćwiczenia nie przestrzegając podstawowych zasad bezpieczeństwa.
  5. Możliwe jest uczestniczenie w zajęciach samodzielnych na salach treningowych lub siłowni, pod nadzorem instruktora. Każde wejście na zajęcia samodzielne musi być wcześniej uzgodnione.
  6. Z siłowni korzystać mogą osoby powyżej 14. roku życia. Osoby niepełnoletnie muszą uzyskać zgodę rodzica lub opiekuna.
  7. O wszystkich niedyspozycjach, złym stanie zdrowia, kontuzjach, itp. Ćwiczący musi powiadomić prowadzącego przed treningiem.
  8. Przy wejściu na salę i jej opuszczeniu, przy rozpoczęciu i zakończeniu ćwiczeń z partnerem oraz do instruktorów obowiązuje ukłon pięść – dłoń.
  9. Na sali ćwiczący ustawiają się od lewej, według kolejności posiadanych stopni.
  10. Ćwiczyć można jedynie w stroju firmowym ( spodnie i koszulka do kung fu, szarfa koloru według posiadanego stopnia oraz zamienne obuwie sportowe typu halówki! ) lub sportowym – przez pierwsze trzy miesiące treningu. Dowolny strój sportowy wraz z zamiennym obuwiem sportowym można używać na siłowni. Treningi Sanda / Qingda ( walki sportowej ) odbywają się na boso.
  11. W czasie zajęć zabronione jest noszenie biżuterii, zegarków itp. – dopuszcza się jedynie okulary lecznicze.
  12. Ćwiczący korzystający z przyrządów treningowych lub wyposażenia Szkoły ponoszą odpowiedzialność za odpowiednie używanie sprzętu. Po zakończeniu treningu sprzęt należy odłożyć na miejsce z którego został zabrany. W razie zauważenia zepsutego sprzętu, braków utrudniających korzystanie z niego należy niezwłocznie poinformować o tym instruktora prowadzącego zajęcia. W razie  umyślnego uszkodzenia lub uszkodzenia spowodowanego niewłaściwym używaniem sprzętu lub wyposażenia Szkoły trenujący zobowiązany jest do natychmiastowego pokrycia strat, które spowodował.
  13. Osoby, co do których istnieje podejrzenie, że znajdują się pod wpływem alkoholu, środków dopingujących lub innych środków zaburzających funkcjonowanie psychiki nie zostaną wpuszczone na salę.
  14. Przedmioty wartościowe ćwiczący może oddać prowadzącemu w depozyt. Szkoła nie ponosi żadnej odpowiedzialności za przedmioty wartościowe, pozostawione w szatniach lub zgubione podczas treningu.